On je, naime, nakon što su završeni ponovljeni izbori za predsjednika Srpske, u intervjuu Nezavisnim rekao da bi bilo korisno da Siniša Karan kao novi predsjednik imenuje i uspostavi Vladu kao svoju, čak i ako u njoj budu svi isti ministri.
"Iako bih rekao da bi bilo korisno da gospodin Karan kao novi predsjednik imenuje i uspostavi vladu kao svoju, čak i ako u njoj budu svi isti ministri. Mislim da bi to takođe pomoglo da se otklone bilo kakva pravna pitanja ili nedoumice, jer želimo da sarađujemo sa institucijama i ministarstvima Vlade RS na unapređenju naših zajedničkih ciljeva i bilo bi sjajno osigurati da postoji što manje prostora za osporavanje legitimiteta takvih odluka Vlade", rekao nam je ovaj američki diplomata u intervjuu za Nezavisne novine.
Podsjećanja radi, Savo Minić, predsjednik Vlade RS, jutros je podnio ostavku napominjući da su pojedini predstavnici međunarodne zajednice upozoravali na problem legitimiteta.
Hit Nedjelje
Kaja Kalas: Stanje u svijetu takvo da je vrijeme da počnemo da pijemo
Popularno
Riki Martin nastupio u Beogradu: latino energija na River Festu
Ombudsmanka za djecu na službeni put u Madrid povela i muža?
Pratite nas
Putem naših društvenih mreža
Provjerite stanje na graničnim prelazima