Dodik je zahvalio Samoupravi Srba u Mađarskoj i Eparhiji budimskoj na ordenu.
– To je čast i za mene lično, i za Republiku Srpsku. Čast koju prihvatam sa ponosom, ali i obećanjem da će Republika Srpska uvijek kada je moguće pomagati svoju braću po vjeri i krvi, ma gdje živjeli – istakao je Dodik u obraćanju na akademiji.
Dodik je poručio da su danas u svijetu slobodni samo oni narodi koji imaju svoju državu i da je puno ljudi uložilo svoje živote da bi se sačuvao identitet srpskog naroda.
On je istakao da želi da ima svoju državu i da cijeni mađarskog premijera Viktora Orbana koji želi da jača svoj narod, upitavši zašto neki misle da je to loše.
Dodik je rekao da podržava Orbana u naporima da odbrani Mađarsku od najezde neoliberalizma koji nudi gubitak nacionalnog i državnog identiteta.
Poručio je i da ne želi bilo kakav sukob, jer je čovjek mira.
Dodik i vršilac dužnosti predsjednika Republike Srpske Ana Trišić prisusustvuju Svetosavskoj akademiji i balu koje je organizovala Samouprava Srba u Mađarskoj u saradnji sa Eparhijom budimskom.
Prethodno su se sastali sa premijerom Mađarske Viktorom Orbanom.
Hit Nedjelje
Kaja Kalas: Stanje u svijetu takvo da je vrijeme da počnemo da pijemo
Popularno
Riki Martin nastupio u Beogradu: latino energija na River Festu
Ombudsmanka za djecu na službeni put u Madrid povela i muža?
Pratite nas
Putem naših društvenih mreža
Provjerite stanje na graničnim prelazima