Dodik je naveo da isticanje tog, kako je rekao, zloglasnog ustaškog pozdrava, kao i izostanak reakcije zvaničnika, pokazuje da Hrvatska „nije izašla iz vrtloga mržnje prema Srbima“.
– Veličanje ustaštva kao produkta nacističke ideologije za svaku je osudu, a prećutkivanje hrvatskih zvaničnika znači saučesništvo – poručio je Dodik.
On je podsjetio da je riječ o pokliču uz koji su, kako navodi, ubijene stotine hiljada Srba, Jevreja, Roma i drugih, te istakao da se od takvih poruka „ježi civilizovani svijet“.
– Oni koji ga propagiraju ispisali su sebe iz civilizacije i upisali u varvarstvo – zaključio je Dodik u objavi na Iksu.
Hit Nedjelje
Kaja Kalas: Stanje u svijetu takvo da je vrijeme da počnemo da pijemo
Popularno
Riki Martin nastupio u Beogradu: latino energija na River Festu
Ombudsmanka za djecu na službeni put u Madrid povela i muža?
Pratite nas
Putem naših društvenih mreža
Provjerite stanje na graničnim prelazima