„Gradonačelniče, odgovornost je vaša. Šteta je nepovratna. Zbog čega je naređena gola sječa vrba uz Vrbas?“, saopštili su iz SNSD-a.
U stranci ističu da je reakcija gradonačelnika uslijedila tek nakon pritiska javnosti, a ne u trenutku kada se sječa dogodila. Dodaju da je pokušaj smjene nadzora samo predstava i kontrola štete, jer je riječ o gradskom projektu za koji konačnu odgovornost snosi gradska vlast.
„Gradonačelnik priznaje da je napravljen propust, ali krivicu pokušava da prebaci na projektni nadzor. To nije prihvatljivo, jer je riječ o gradskom projektu“, naveli su iz SNSD-a.
Postavlja se i pitanje zašto je došlo do haotičnog uklanjanja stabala ako je planirana sadnja novih. „Planska sadnja ne može biti izgovor za neplansku sječu“, zaključili su iz Gradskog odbora SNSD-a.
Centar za životnu sredinu nedavno je objavio snimak koji pokazuje da je uz Vrbas posječeno više od 25 stabala, što je izazvalo ogorčenje građana i dodatno pojačalo pritisak na gradsku administraciju.
Hit Nedjelje
Kaja Kalas: Stanje u svijetu takvo da je vrijeme da počnemo da pijemo
Popularno
Riki Martin nastupio u Beogradu: latino energija na River Festu
Ombudsmanka za djecu na službeni put u Madrid povela i muža?
Pratite nas
Putem naših društvenih mreža
Provjerite stanje na graničnim prelazima