Selak je, međutim, uz ovaj snimak objavio i video sa ranije konferencije za medije na kojoj se jasno vidi da je upravo Stanivuković koristio termin “spomenik palim borcima” govoreći o izgradnji ovog spomen-obilježja.
U svom statusu Selak je poručio:
“Za lekciju drugima, morate imati znanje i znati da radite ispravnu stvar. Kada zaboravite ko ste i pomislite da ste neko, gradonačelniče, ipak ste samo srednjoškolac koji zaboravlja sopstvene riječi. Gradonačelniče, pali ste na najniže grane!”
Podsjećamo, ispravno je reći “palim borcima”, a oblik u dativu/ lokativu množine “borcima” koristi se u kontekstu odavanja počasti, na primjer:
• “Spomenik palim borcima”
• “U znak sjećanja palim borcima”.
View this post on Instagram
Hit Nedjelje
Kaja Kalas: Stanje u svijetu takvo da je vrijeme da počnemo da pijemo
Popularno
Riki Martin nastupio u Beogradu: latino energija na River Festu
Ombudsmanka za djecu na službeni put u Madrid povela i muža?
Pratite nas
Putem naših društvenih mreža
Provjerite stanje na graničnim prelazima