Svečano obilježavanje jubileja je počelo Svetom arhijerejskom liturgijom koju je služio mitropolit zvorničko-tuzlanski Fotije uz sasluženje sveštenstva Srpske pravoslavne crkve.
Pored Selaka, obilježavanju su danas prisustvovali i srpski član predsjedništva BiH, Željka Cvijanović, gradonačlenik Teslića Milan Milićević, kao i gradonačelnik Banja Luke Draško Stanivuković.

U svom obraćanju, Selak je istakao značaj Srpske pravoslavne crkve kao temelja očuvanja vjere, tradicije i identiteta srpskog naroda kroz vjekove. „Da nije bilo Srpske pravoslavne crkve, danas ne bi bilo ni srpskog naroda“, rekao je Selak i pozvao na okupljanje u hramovima i prenošenje vjere novim generacijama.

On je takođe istakao spremnost Socijalističke partije Srpske, ali i ličnu spremnost, da i dalje podržava obnovu i očuvanje svetinja širom Republike Srpske.
Hit Nedjelje
Kaja Kalas: Stanje u svijetu takvo da je vrijeme da počnemo da pijemo
Popularno
Riki Martin nastupio u Beogradu: latino energija na River Festu
Ombudsmanka za djecu na službeni put u Madrid povela i muža?
Pratite nas
Putem naših društvenih mreža
Provjerite stanje na graničnim prelazima