Srbin nije prošle godine igrao na prva dva mastersa u sezoni, pošto nije vakcinisan protiv kovida. Američka vlada je nedavno produžila do 10. aprila uslov za ulazak u zemlju, prema kojem putnici moraju da prilože dokaz o barem dvije primljene vakcine.
Đoković se trenutno nalazi u Australiji gdje igra protiv Amerikanca Sebastijana Korde u finalu ATP turnira u Adelejdu, a potom će od 16. januara juriti deseti trofej na Australijan openu u Melburnu.
Fric, koji je prošle godine osvojio titulu u Indijan Velsu, objasnio je zašto bi Đokoviću trebalo dozvoliti da igra na teritoriji SAD-a.
"Lakše će mi biti da odbranim titulu ako Novak ne bude igrao. Trebalo bi mu dozvoliti da uđe u zemlju i da igra na mastersima, ali ja ne određujem pravila", rekao je Fric u Sidneju gdje selekcija SAD igra na Junajted kupu.
Njegov sunarodnik Frensis Tijafo izjavio je da bi svi vrhunski teniseri trebalo da igraju na najvećim turnirima.
"Svi želimo da vidimo najbolje igrače sveta na najvažnijim turnirima. Međutim, pravila su takva. Tu ništa ne možemo da promijenimo", dodao je Tijafo.
Turnir u Indijan Velsu biće odigran od 8. do 19. marta. Masters u Majamiju je na programu od 22. marta do 2. aprila.
Hit Nedjelje
Kaja Kalas: Stanje u svijetu takvo da je vrijeme da počnemo da pijemo
Popularno
Riki Martin nastupio u Beogradu: latino energija na River Festu
Ombudsmanka za djecu na službeni put u Madrid povela i muža?
Milan Savanović napustio Nebojšu Vukanovića i osuo paljbu po njemu
Pratite nas
Putem naših društvenih mreža
Provjerite stanje na graničnim prelazima