"Postojeće nadstrešnice biće montirane u prigradska područja gdje do sada nije bilo autobuskih stajališta", kazali su iz grada i dodali da su u toku radovi na modernizaciji autobuskih stajališta na više lokacija.
Pored modernog i funkcionalnog dizajna, nova stajališta biće opremljena pametnom klupom s beskontaktnim i USB punjačima za mobilne telefonske i ostale smart uređaje, video-nadzorom, a biće omogućen i besplatan pristup internetu.
Najveća prednost ovih stajališta ogleda se u energetskoj nezavisnosti, jer će se određeni sistemi pokretati energijom dobijenom od sunčeve svjetlosti, odnosno putem foto naponskih solarnih panela, koji će biti postavljeni na krovu nadstrešnica.
Hit Nedjelje
Kaja Kalas: Stanje u svijetu takvo da je vrijeme da počnemo da pijemo
Popularno
Riki Martin nastupio u Beogradu: latino energija na River Festu
Ombudsmanka za djecu na službeni put u Madrid povela i muža?
Pratite nas
Putem naših društvenih mreža
Provjerite stanje na graničnim prelazima