„Patetične molbe da strani faktor eliminiše Milorada Dodika iz javnog prostora su odraz nemoći i permanentnog izostanka volje bošnjačkog političkog faktora za onim što Republika Srpska uporno nudi, a to su razgovor i kompromis kako bismo sva unutrašnja pitanja u BiH rješavali sami“, istakao je Selak.
On je naglasio da, dok Republika Srpska poziva na dijalog, od Izetbegovića i njemu sličnih dolazi novo negiranje Srpske i njenih izabranih predstavnika, kao i pozivi na linč i nasilje. „To najbolje pokazuje ko je remetilački faktor i ko ne želi da u BiH svi živimo u stabilnosti i miru“, dodao je lider SPS-a.
Selak je ocijenio da Izetbegović priželjkuje stare koalicione partnere iz opozicije, sa kojima je nedavno potpisao deklaraciju pod patronatom stranaca. „Međutim, sve Izetbegovićeve političke težnje su samo spisak neostvarivih želja. Milorad Dodik je predsjednik SNSD-a, stranke koja ima najveće povjerenje građana u Republici Srpskoj i BiH. Dodik je bio i ostao izraz volje naroda, a Republika Srpska trenutno ima najveći međunarodni ugled ikada“, naglasio je Selak.
Prema njegovim riječima, Izetbegoviću ostaje samo da „sanja i moli“ da se Dodik eliminiše, u nadi da će širenjem mržnje dobiti glasove na izborima.
Hit Nedjelje
Kaja Kalas: Stanje u svijetu takvo da je vrijeme da počnemo da pijemo
Popularno
Riki Martin nastupio u Beogradu: latino energija na River Festu
Ombudsmanka za djecu na službeni put u Madrid povela i muža?
Pratite nas
Putem naših društvenih mreža
Provjerite stanje na graničnim prelazima