Naređena evakuacija stanovništva oko deponije Uborak, gradonačelnik: Požar je podmetnut (VIDEO)

Izvor: Centralni Portal

Pregled dana, Novosti, Hronika 24.06.2026, 12:15

Gradonačelnik Mostara Mario Kordić izjavio je da je naređena evakuacija stanovništva zbog požara na deponiji Uborak, koji je ponovo aktiviran i prijeti okolnim kućama. Dodatnu opasnost, kako je naveo, predstavlja rezervoar goriva u blizini.

Naređena evakuacija stanovništva oko deponije Uborak, gradonačelnik: Požar je podmetnut (VIDEO)
Foto: Agencije

Evakuisani građani biće smješteni u prihvatni centar Salakovac. Kordić je naglasio da je požar podmetnut, te da su zapaljene gume. „Ovdje ima i elemenata terorizma jer je proglašena vanredna situacija, a neko je podmetnuo požar“, rekao je Kordić za N1.

On je pozvao građane da ne nasjedaju na političke manipulacije i da se ujedine kako bi identifikovali počinioce. „Očito se negdje neko šetao i gledao gdje će napraviti sljedeći problem. Određeni broj osoba se kretao deponijom cijelu noć“, dodao je Kordić.

Podsjećamo, požar na deponiji Uborak izbio je u ponedjeljak, 22. juna, a juče je bio stavljen pod kontrolu zatrpavanjem zemljom. Uprkos stalnom nadzoru vatrogasaca, vatra je ponovo aktivirana. 

 


Podijelite vijest: