Evakuisani građani biće smješteni u prihvatni centar Salakovac. Kordić je naglasio da je požar podmetnut, te da su zapaljene gume. „Ovdje ima i elemenata terorizma jer je proglašena vanredna situacija, a neko je podmetnuo požar“, rekao je Kordić za N1.
On je pozvao građane da ne nasjedaju na političke manipulacije i da se ujedine kako bi identifikovali počinioce. „Očito se negdje neko šetao i gledao gdje će napraviti sljedeći problem. Određeni broj osoba se kretao deponijom cijelu noć“, dodao je Kordić.
Podsjećamo, požar na deponiji Uborak izbio je u ponedjeljak, 22. juna, a juče je bio stavljen pod kontrolu zatrpavanjem zemljom. Uprkos stalnom nadzoru vatrogasaca, vatra je ponovo aktivirana.
Hit Nedjelje
Kaja Kalas: Stanje u svijetu takvo da je vrijeme da počnemo da pijemo
Popularno
Milioner (79) traži ženu: Objavio listu zahtjeva
Riki Martin nastupio u Beogradu: latino energija na River Festu
Pratite nas
Putem naših društvenih mreža
Provjerite stanje na graničnim prelazima