I dalje gori deponija Uborak, grad prekriven gustim dimom

Izvor: Centralni Portal

Pregled dana, Novosti, Hronika 23.06.2026, 08:58

Požar na deponiji Uborak kod Mostara još uvijek nije ugašen, a grad je jutros prekriven gustim dimom koji se širi sa požarišta.

I dalje gori deponija Uborak, grad prekriven gustim dimom
Foto: Printscreen

Na terenu su angažovana sva vozila Profesionalne vatrogasne jedinice Mostar i sve raspoložive ekipe, dok je intervencija trajala tokom cijele noći. Vatrogasci se ni jutros nisu povukli sa lokacije.

Iz PVJ Mostar navode da zasad nije poznato da li će danas ponovo biti angažovani er-traktori, koji su juče djelovali na području deponije. „Er-traktori su juče djelovali, a šta će danas biti, još ne znamo“, rekli su vatrogasci, prenose federalni mediji.

Grad Mostar je juče proglasio vanredno stanje zbog velikog požara na deponiji, kako bi se omogućilo brzo i operativno djelovanje nadležnih službi u saniranju posljedica i organizaciji privremenog zbrinjavanja otpada.

Gradonačelnik Mario Kordić izjavio je da proglašenje vanrednog stanja omogućava donošenje hitnih naredbi i sprovođenje mjera potrebnih za prevladavanje krize, posebno kada je riječ o odlaganju otpada nakon što je deponija pretrpjela velika oštećenja. 


Podijelite vijest: