Raljić podnio ostavku zbog izborne liste

Izvor: Centralni Portal

Pregled dana, Politika 22.06.2026, 14:24

Željko Raljić, predsjednik Gradskog odbora SDS-a Banjaluka, podnio je ostavku na ovu funkciju. Razlog je nezadovoljstvo činjenicom da će kandidatsku listu za Narodnu skupštinu u Izbornoj jedinici 3 nositi Biljana Lukić.

Raljić podnio ostavku zbog izborne liste
Foto: Agencije

Prema saznanjima portala Provjereno, predsjednica Aktiva žena SDS-a Biljana Lukić iz Kotor Varoša će nositi listu, a nova imena na listi bi trebalo da budu Milan Minja Savanović, doskorašnji poslanik liste "Za pravdu i red" Nebojše Vukanovića, i Saša Lazić Medo, bivši odbornik u Skupštini grada Banjaluka.

"Takvu poruku prihvatam bez zadrške i smatram da je moja politička i moralna obaveza da preuzmem odgovornost. Zbog toga ne podnosim ostavku samo na funkciju predsjednika Gradskog odbora, već i na sve ostale funkcije koje obavljam unutar Srpske demokratske stranke. Smatram da je to jedini ispravan i odgovoran potez kojim pokazujem dosljednost i poštovanje prema volji stranačkih organa i članstva", napisao je Raljić.

On je dodao da je nastojao voditi časno, odgovorno i u najboljem interesu SDS.

"Srpskoj demokratskoj stranci želim uspjeh na predstojećim izborima i ostajem zahvalan svima koji su vjerovali u moj rad", naveo je Raljić.


Podijelite vijest: