„Rebalans je pola razvojni, a pola socijalni, dok su prethodni budžeti bili pretežno socijalni“, rekla je Vidovićeva za RTRS, dodajući da Republika Srpska ulazi u značajan investicioni ciklus koji će podstaći rast BDP-a, standarda građana i privrede.
Naglasila je da prihodi rastu godinama unazad, te da je Srpska, prema evropskim standardima, nisko zadužena zemlja. „Mi računamo da smo srednje zaduženi, ali nema govora o dužničkom ropstvu“, poručila je Vidovićeva, dodajući da opozicione kritike bez argumenata ne daju rezultate.
Prema njenim riječima, u narednih deset godina Srpska neće doći u poziciju prezaduženosti, ali će se morati zaduživati radi razvoja energetskog sektora i infrastrukture. „Energija je prioritet, ona drži ekonomiju zemlje“, istakla je Vidovićeva.
Podsjetila je da je izlazak Srpske na Londonsku berzu bio uspješan, jer su 60 odsto kupaca obveznica iz SAD, a 40 odsto iz Evrope, što pokazuje povjerenje velikih investitora.
„Imamo nisku zaduženost, uredno vraćamo obaveze i to investitori cijene“, naglasila je ministarka, dodajući da slijedi novo povećanje plata u javnom sektoru, dok rastu i zarade u realnom sektoru.
Hit Nedjelje
Kaja Kalas: Stanje u svijetu takvo da je vrijeme da počnemo da pijemo
Popularno
Milioner (79) traži ženu: Objavio listu zahtjeva
Riki Martin nastupio u Beogradu: latino energija na River Festu
Pratite nas
Putem naših društvenih mreža
Provjerite stanje na graničnim prelazima