Bagei je istakao da je odluka da dokument potpišu najviši zvaničnici obje zemlje bila namjerna, jer „kada tekst potpišu najviši organi vlasti, njegovo kršenje prirodno nosi veće troškove“.
„Tokom protekla 24 sata, nakon konsultacija, zaključili smo da je bolje da tekst potpišu predsjednici dvije zemlje bez fizičkog prisustva. Memorandum je potpisan digitalno, i neće biti održavanja ceremonije u Švajcarskoj“, rekao je Bagei u televizijskom programu, prenosi Irna.
Prema njegovim riječima, sljedeća faza pregovora počinje nakon potpisivanja memoranduma, dok je švajcarski sastanak i dalje na dnevnom redu, a konačna odluka biće objavljena nakon konsultacija sa medijatorima.
Iranski mediji objavili su fotografiju predsjednika Masuda Pezeškijana koji pokazuje potpisan dokument, dok je američki predsjednik Donald Tramp memorandum potpisao tokom večere u Versaju.
S obzirom na ulogu Pakistana u posredovanju, tekst memoranduma potpisuje i premijer Šahbaz Šarif, čime se potvrđuje trostrani karakter sporazuma koji je proizašao iz procesa započetog u Islamabadu.
Hit Nedjelje
Kaja Kalas: Stanje u svijetu takvo da je vrijeme da počnemo da pijemo
Popularno
Milioner (79) traži ženu: Objavio listu zahtjeva
Riki Martin nastupio u Beogradu: latino energija na River Festu
Pratite nas
Putem naših društvenih mreža
Provjerite stanje na graničnim prelazima