Skup je okupio predstavnike američkih institucija, kompanija, investicionih fondova i srpske dijaspore, a prezentovane su mogućnosti ulaganja u energetiku, infrastrukturu, turizam, slobodne zone i prodaju preduzeća iz Srpske.
V.d. direktora IRB-a Nedeljko Ćorić istakao je da je ovo prvi boravak delegacije u SAD i prilika da se predstave projekti spremni za investiranje. „Zadovoljni smo sa onim što smo uspjeli ovih dana. Siguran sam da je ovo dobar početak nove saradnje. Velika je zainteresovanost američkih biznismena za investiranje u Srpsku. Predstavili smo sedam projekata u oblasti energetike i turizma“, rekao je Ćorić, dodajući da su održani sastanci i sa predstavnicima američke Egzim banke.
Srpsko-američki biznismeni Milorad Marić i Mišo Jović naglasili su da je događaj važan za jačanje veza dijaspore i matice. „Poslovni ljudi imaju šansu da ulože, ali i zarade. Ovo je sigurno osnaživanje veza dijaspore i Republike Srpske“, poručio je Jović.
Generalni konzul BiH u Čikagu Tatjana Telić ocijenila je da je odziv premašio očekivanja organizatora. „Okupili smo veliki broj predstavnika američkih institucija, poslovne zajednice i srpske dijaspore. Ovaj događaj stvorio je kvalitetnu platformu za komunikaciju i buduću saradnju“, rekla je ona.
Prema njenim riječima, posebnu pažnju privukle su poreske pogodnosti, niska stopa poreza na dobit i konkurentni troškovi rada u Srpskoj. Organizatori smatraju da je skup u Čikagu važan korak u promociji investicionih potencijala Republike Srpske na američkom tržištu i otvaranju novih mogućnosti za ekonomsku saradnju.
Hit Nedjelje
Kaja Kalas: Stanje u svijetu takvo da je vrijeme da počnemo da pijemo
Popularno
Milioner (79) traži ženu: Objavio listu zahtjeva
Riki Martin nastupio u Beogradu: latino energija na River Festu
Pratite nas
Putem naših društvenih mreža
Provjerite stanje na graničnim prelazima