Govoreći na konferenciji za novinare, Netanjahu je poručio da je Izrael pobijedio Iran i da će ta pobjeda „trajati generacijama“. On je naveo da bi Iran već imao atomske bombe da Izrael nije djelovao u saradnji sa drugim državama i američkim predsjednikom Donaldom Trampom.
Netanjahu je istakao da borba nije završena i da Izrael mora nastaviti da stražari protiv Irana i njegovih saveznika u Libanu i Gazi. Kao primjer naveo je izraelsko vojno prisustvo u južnom Libanu, dodajući da je Izrael „uništio hiljade terorista i infrastrukturu“ i vratio taoce iz Gaze.
TEL AVIV, 16. juna – Netanjahu je dan kasnije ponovio da Iran neće dobiti nuklearno oružje „sa dogovorom ili bez njega“, ocijenivši da je sprečavanje iranskog nuklearnog naoružanja njegova „životna misija“. On je naglasio da će Izrael nastaviti da djeluje samostalno u zaštiti svojih bezbjednosnih interesa.
Prema njegovim riječima, zajednički američko-izraelski napadi uklonili su „neposrednu nuklearnu prijetnju“, uništili nuklearna postrojenja, raketne fabrike, vojnu infrastrukturu, mornaricu i ratno vazduhoplovstvo Irana. Netanjahu je dodao da su nanijete štete iranskoj ekonomiji u vrijednosti od stotina milijardi dolara.
On je naglasio da je Izrael uspostavio bezbjednosne zone u Gazi, Libanu i Siriji koje će ostati pod izraelskom kontrolom „koliko god bude potrebno“. Govoreći o odnosima sa SAD, Netanjahu je rekao da se sa predsjednikom Trampom često slaže, ali da postoje i neslaganja, ističući da je njegova obaveza da uvijek štiti bezbjednosne interese Izraela.
Hit Nedjelje
Kaja Kalas: Stanje u svijetu takvo da je vrijeme da počnemo da pijemo
Popularno
Milioner (79) traži ženu: Objavio listu zahtjeva
Riki Martin nastupio u Beogradu: latino energija na River Festu
Pratite nas
Putem naših društvenih mreža
Provjerite stanje na graničnim prelazima