List „Fajnenšl tajms“ ranije je izvijestio o mogućnosti formiranja investicionog fonda vrijednog 300 milijardi dolara, kojem bi Iran mogao pristupiti ukoliko ispuni obaveze iz sporazuma sa Sjedinjenim Državama.
Potpredsjednik SAD Džej Di Vens izjavio je da Iran neće dobiti nikakav novac američkih poreskih obveznika, ali da bi druge države mogle da investiraju u Iran ukoliko budu ukinute sankcije i ispunjeni uslovi sporazuma.
Prema njegovim riječima, sporazum su lideri SAD i Irana već elektronski potpisali, dok se lično potpisivanje očekuje u petak. Vens je dodao da bi sporazum mogao učiniti Izrael i cijeli region bezbjednijim, te da bi javnost vremenom mogla da ga vidi kao put ka miru i prosperitetu na Bliskom istoku.
Memorandum o razumijevanju predviđa povratak nuklearnih inspektora u Iran i pomoć u uništavanju zaliha visoko obogaćenog materijala, dok će detalji biti definisani u narednim tehničkim pregovorima.
Hit Nedjelje
Kaja Kalas: Stanje u svijetu takvo da je vrijeme da počnemo da pijemo
Popularno
Milioner (79) traži ženu: Objavio listu zahtjeva
Riki Martin nastupio u Beogradu: latino energija na River Festu
Pratite nas
Putem naših društvenih mreža
Provjerite stanje na graničnim prelazima