Dodik je naveo da su tokom sastanka razgovarali o političkim pitanjima važnim za Republiku Srpsku, regionalnim odnosima i međunarodnim izazovima. Kako je napisao na mreži Iks, razmijenjena su mišljenja o položaju Srpske i aktuelnim političkim procesima.
On je istakao da Srpska „veoma cijeni principijelan stav Rusije“ u međunarodnim institucijama, posebno u Savjetu bezbjednosti UN, gdje je Moskva, prema njegovim riječima, uvijek bila glas poštovanja međunarodnog prava, Dejtonskog sporazuma i prava srpskog naroda.
Dodik je poručio da Republika Srpska „nikada neće zaboraviti prijatelje koji su bili uz nju kada je to bilo najvažnije“, te izrazio uvjerenje da će posjeta Poljanskog dodatno ojačati odnose na obostrano zadovoljstvo.
Била ми је изузетна част угостити у Бањaлуци сталног представника Руске Федерације при ОЕБС-у, господина Дмитрија Пољанског и разговарати о питањима од значаја за Републику Српску, регион и међународне односе.
— Милорад Додик (@MiloradDodik) June 13, 2026
Његова посјета представља још једну потврду снажних пријатељских… pic.twitter.com/C2VbBTiU6z
Hit Nedjelje
Kaja Kalas: Stanje u svijetu takvo da je vrijeme da počnemo da pijemo
Popularno
Milioner (79) traži ženu: Objavio listu zahtjeva
Riki Martin nastupio u Beogradu: latino energija na River Festu
Pratite nas
Putem naših društvenih mreža
Provjerite stanje na graničnim prelazima