Kako se navodi, zemaljske stanice Starlinka koje se nalaze u Kataru, Jordanu, Ujedinjenim Arapskim Emiratima i Omanu, kao i akcionari kompanije SpejsIks, nalaze se među metama koje se razmatraju.
Islamska Republika Iran zadržava pravo da napadne sve objekte povezane sa imovinom kojom upravlja Mask u regionu i na okupiranim teritorijama, rekao je vojni izvor za Fars.
Kompanija SpejsEks, u vlasništvu Maska, pružala je tokom protesta u Iranu besplatnu satelitsku internet uslugu Starlink, a izvršni direktor američke organizacije “Holistic Resilience” Ahmad Ahmadijan potvrdio je tada da je ukinuta pretplata za Starlink i naveo da će to omogućiti pristup internetu bez plaćanja, korisnicima koji već posjeduju prijemnike.
Mask je i ranije pružao besplatan Starlink u geopolitičkim krizama, tako da sateliti te mreže omogućavaju internet građanima i vojsci Ukrajine od početka ruske invazije, dok je u januaru najavljeno i besplatno pružanje usluge građanima Venecuele nakon hapšenja predsednika Nikolasa Madura.
Iako su Starlink prijemnici u Iranu zabranjeni, veliki broj uređaja je prokrijumčaren u zemlju, a procjenjuje se da ih ima više od 50.000.
Hit Nedjelje
Kaja Kalas: Stanje u svijetu takvo da je vrijeme da počnemo da pijemo
Popularno
Milioner (79) traži ženu: Objavio listu zahtjeva
Riki Martin nastupio u Beogradu: latino energija na River Festu
Pratite nas
Putem naših društvenih mreža
Provjerite stanje na graničnim prelazima