Sindikat je Vladi Kantona Sarajevo uputio dopis nakon njihove odluke da regres isplate samo nosiocima pravosudnih funkcija, u kojem ističu da su nezadovoljni zbog evidentne diskriminacije među radnicima koji primaju platu iz Budžeta.
U dopisu kantonalnom premijeru Nihadu Uku, ministru pravde i uprave Darji Softić Kadenić i ministru finansija Afanu Kalamujiću navode da se obraćaju u ime svih državnih službenika i namještenika Kantona Sarajevo, te podsjećaju da je Vlada prethodno isplatila regres radnicima u zdravstvu, a sada je odlučila da isplati regres samo nosiocima pravosudnih funkcija.
Iz Sindikata podsjećaju Vladu Kantona Sarajevo, koja ima rekordni budžet, da već mjesecima kasne s izvršavanjem svojih obaveza prema državnim službenicima i namještenicima.
Hit Nedjelje
Kaja Kalas: Stanje u svijetu takvo da je vrijeme da počnemo da pijemo
Popularno
Riki Martin nastupio u Beogradu: latino energija na River Festu
Ombudsmanka za djecu na službeni put u Madrid povela i muža?
Pratite nas
Putem naših društvenih mreža
Provjerite stanje na graničnim prelazima