Dodik se juče u Budimpešti sastao sa predsjednikom Srpske samouprave u Mađarskoj Verom Pejić Sutor.
Dodik je istakao da Republika Srpska jedina na Balkanu proizvodi višak energije, pravi nove elektrane, te da će o tome razgovarati sa premijerom Mađarske Viktorom Orbanom.
Na jučerašnjem sastanku bilo je riječi i o statusu Srba u Mađarskoj.
Dodik je istakao da je moguća i saradnja mađarskog teatra sa Narodnim pozorištem Srpske, a najavio je da će na Jahorini izgraditi Omladinski centar u koji će moći da dođu i srpska djeca iz Mađarske.
Hit Nedjelje
Kaja Kalas: Stanje u svijetu takvo da je vrijeme da počnemo da pijemo
Popularno
Riki Martin nastupio u Beogradu: latino energija na River Festu
Ombudsmanka za djecu na službeni put u Madrid povela i muža?
Pratite nas
Putem naših društvenih mreža
Provjerite stanje na graničnim prelazima