"Podneli smo zahtev i očekujemo da to bude brzo pozitivno rešeno. Vlahopulos će biti registrovan ali neće biti licenciran dok ne dobije srpski pasoš i tada će imati pravo da igra kao domaći igrač", rekao je direktor kluba Slobodan Soro za Sportklub.
Pravila u srpskom šampionatu i regionalnoj ligi su takva da je klubovima omogućemo da se u portokolu nađu trojica igrača koji nemaju srpski pasoš.
Novi Beograd ih u ovom trenutku ima četvoricu. Pored Angelosa Vlahopulosa trenutno se kao stranci vode njegov sunarodnik Dimitrios Skumpakis, Alvaro Granados i italijanski golman Frančesko de Mikelis.
Dakle, sve skupa - četvorica. Jedan bi bio višak. Zašto su se u Novom Beogradu odlučili da baš on potencijalno propusti start sezone (otvaranje prvenstva je idućeg vikenda) razlog bi mogao da se nađe u činjenici da je Grk zbog privatnih problema propustio Svjetsko prvenstvo i taman dok riješi zavrzlame stiće i srpski pasoš, pa će kao domaći igrač nastupati za Novi Beograd, a možda promijeni i reprezentaciju, pa stavi kapicu Srbije.
Hit Nedjelje
Kaja Kalas: Stanje u svijetu takvo da je vrijeme da počnemo da pijemo
Popularno
Riki Martin nastupio u Beogradu: latino energija na River Festu
Ombudsmanka za djecu na službeni put u Madrid povela i muža?
Pratite nas
Putem naših društvenih mreža
Provjerite stanje na graničnim prelazima