Barselona je kažnjena sa 500.000 evra, pošto je katalonski klub u svoje prihode stavio profit od prodaje nematerijalnih sredstava. Prema propisima Uefe samo se transferi igrača mogu pokazati kao prihod.
Engleski klub je kažnjen sa 300.000 evra zbog manjeg kršenja finansijskih pravila.
Zbog kršenja propisa kažnjeni su i kiparski Apoel, turske ekipe Konjaspor, Trabzonspor i Istanbul Bašakšehir, beligijski timovi Anderleht i Antverpen, kao i ljubljanska Olimpija, Slovan iz Bratislave i Riga.
Hit Nedjelje
Kaja Kalas: Stanje u svijetu takvo da je vrijeme da počnemo da pijemo
Popularno
Riki Martin nastupio u Beogradu: latino energija na River Festu
Ombudsmanka za djecu na službeni put u Madrid povela i muža?
Pratite nas
Putem naših društvenih mreža
Provjerite stanje na graničnim prelazima