Novac će biti isplaćen na račun 440 klubova iz 51 države čiji su igrači igrali na Svjetskom prvenstvu koji je osvojila selekcija Argentine.
Kako je navedeno iz FIFA-e, krovna kuća svjetskog fudbala će plaćati dnevni iznos od 10.950 dolara za svakog od 837 fudbalera na Mundijalu.
Usporedbe radi, prije četiri godine FIFA je igračima na Mundijalu u Rusiji 2018. godine plaćala 8.530 dolara.
Inače, sada će najviše novca dobiti engleski klubovi, više od 37 miliona dolara, a slijede Španci, Nijemci, Italijani i Francuzi.
Najviše novca dobit će Mančester siti - 4,596 miliona eura. Iza prvaka Evrope su Barcelona (4,538) i Bajern Minhen (4,331).
Hit Nedjelje
Kaja Kalas: Stanje u svijetu takvo da je vrijeme da počnemo da pijemo
Popularno
Riki Martin nastupio u Beogradu: latino energija na River Festu
Ombudsmanka za djecu na službeni put u Madrid povela i muža?
Pratite nas
Putem naših društvenih mreža
Provjerite stanje na graničnim prelazima